Комітет з Міжнародних Зв'язків - НААУ активно запроваджує навчання за програмами HELP

НААУ активно запроваджує навчання за програмами HELP

Новини Комітету 12:31 Пн 10.07.17 333 Переглядів Версія для друку

19-20 червня у м. Страсбург відбулася щорічна конференція програми Ради Європи HELP (Human Rights Education for Legal Professionals - Навчання у сфері прав людини для представників юридичних професій). Конфереція була присвячена темі «HELP for friendly justice", яка зібрала понад 130 учасників, які представляли національні установи суддів, прокурорів та асоціацій адвокатів 47 країн-учасниць програми.

Із ключовими промовами та доповідями виступили постійний представник Чеської Республіки при Раді Європи та нинішній голова Комітету міністрів Еміл Руффер; директор з прав людини Ради Європи Крістос Джакумопулос; керівник відділу національного впровадження у справах прав людини Тетяна Термачич; керівник департаменту політики та співробітництва в галузі прав людини Михайло Лобов; заступник Генерального секретаря Ради Європи Габріелла Баттейні-Драгоні, судді Йонко Грозев та Петр Алікасос.

У заході також взяли участь партнери програми HELP, такі як Агентство з основних прав (FRA), Європейська мережа судових тренінгів (EJTN), Рада юристів та юристів Європи (CCBE), УВКБ ООН та інші міжнародні організації ,які відправили своїх представників до Конференції.

Участь у конференції від адвокатури України взяли координатор програми HELP в Україні, член комітету міжнародних зв’язків НААУ, адвокат Олена Сібільова, а також член комітету міжнародних зв’язків НААУ адвокат Олег Климюк.

Доповідачі звернули увагу на внесок HELP в забезпечення верховенства права в Європі, зміцнення зв'язків між загальними пріоритетами Ради Європи та програмою HELP у таких сферах, як боротьба з расизмом, ксенофобією та гомофобією в Європі, міграцією та біженцями, Соціальні права та запобігання радикалізації, наголосили на важливості, яку HELP ставить у справі забезпечення доступності правосуддя всім людям та створення дружніх навчальних матеріалів для юристів.

Доповідачами були висвітлені важливі питання недавньої судової практики Європейського суду з прав людини щодо незалежності судової влади, розглянута детальна презентація про соціальні права щодо правозахисного правосуддя в Європі.

Секретаріат HELP представив оновлену інформацію про діяльність та досягнення HELP, включаючи її оновлену платформу електронного навчання HELP.

У робочих групах учасники обговорили транскордонне співробітництво в галузі підготовки з прав людини.

Доповідачами було зосереджено увагу на необхідності співпраці з нових напрямків, таких як захист прав людини з питань сексуальній орієнтації та гендерної ідентичності (SOGI), захисті даних, Біоетиці, медичному здоров'ю, торгівлі людьми, співпраці у кримінальних справах, засобах масової інформації та Інтернет, насильстві щодо жінок та правах дітей.

На Пленарній сесії було підкреслено, що "HELP - це перш за все зобов'язання Ради Європи" щодо надання європейських юридичних фахівців знань для ефективного впровадження європейських стандартів прав людини, а також, що адвокати, прокурори та судді потребують навчання, якщо вони хочуть бути в курсі змін у розвитку прав людини, не в останню чергу в контексті, коли проблеми прав людини, з якими стикаються держави-члени, швидко розвиваються.

Популярні новини

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування