Комітет з Міжнародних Зв'язків - Позбавлення адвокатів “єдиного голосу професії” є додатковим ризиком для захисту професійних прав — Іван Гречківський

Позбавлення адвокатів “єдиного голосу професії” є додатковим ризиком для захисту професійних прав — Іван Гречківський

Новини Комітету 16:56 Пт 23.03.18 214 Переглядів Версія для друку

Чинний закон “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” містить ефективні гарантії професійної діяльності, проте вони не дотримуються на практиці, а захист прав адвокатів не отримує належної уваги з боку держави.

Так прокоментував ситуацію в Україні Іван Гречківський, голова Комітету з міжнародних зв'язків, під час сесії конференції “Кримінальні провадження проти адвокатів” у Литві.

Закон у чинній редакції надає надійні гарантії, але проблема полягає в тому, що вони не дотримуються правоохоронними органами. З боку держави є спроби змінити закон у такий спосіб, що НААУ втратить статус єдиного голосу всієї професійної спільноти та не зможе виступати на захист адвокатів, представляти єдину публічну позицію для відстоювання професійних прав”, - сказав Іван Гречківський.

Хоча адвокати мають спеціальний процесуальний статус, правоохоронні органи обходять норми закону. Зокрема, ради адвокатів регіонів можуть бути не повідомлені вчасно про проведення обшуків чи затримань адвокатів. В ході обшуків практикується вилучення будь-яких віднайдених документів, в тому числі адвокатських досьє, чому сприяє завантаженість слідчих суддів. Адже у їхніх санкціях на обшук у адвоката перелік документів та речей, що мають бути вилучені, не деталізується або визначається не чітко. Застосування сили під час проникнення до адвокатських офісів з боку правоохоронців є зростаючим трендом в останні роки.

У порушення норм профільного закону відбувається ототожнення адвоката з клієнтом, і такий підхід дає інструменти для прослуховування адвокатів та викликів їх як свідків, затримання у справах справ щодо їхніх клієнтів.

22 березня у Вільнюсі відбулася конференція «Привілеї правничої професії: виклики у сучасному суспільстві». Організаторами заходу виступили Асоціація адвокатів Литви, Рада правничих та адвокатських товариств Європи та Американська асоціація адвокатів (АВА).

Спеціальна сесія конференції присвячена кримінальним провадженням проти адвокатів та особливостям процесуального статусу адвокатів. Модератором сесії виступив Бертран Дебоск, голова комітету з міжнародних звязків Асоціації адвокатів Франції. У сесії взяли участь голова секції міжнародного права Американської палати адвокатів Стівен Річман та Марк Метьюс, член секції АВА з податкового права.

Популярні новини

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування